Bugun...Aksa Akrilik, kurumsal yönetimin zirvesine çıktı
Tarih: 20-01-2017 12:37:26 + -


Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin en büyük ödülü bu yıl Aksa Akrilik’in oldu Aksa Akrilik, kurumsal yönetimin zirvesine çıktı Dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin düzenlediği 7’nci Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde zirvenin sahibi oldu. Türkiye’nin önde gelen bağımsız kurumsal derecelendirme şirketi Saha’nın yaptığı çalışmada Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 9,60’a çıkaran Aksa Akrilik, borsada yer alan 50 şirketi geride bırakarak, Kurumsal Yönetim Endeksi’nde en yüksek nota sahip 1’inci şirket oldu. Ödülü alan Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı ve Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cemal Dördüncü, “Kurumsal ilkelerden taviz vermeden, adil ve şeffaf yönetim anlayışıyla faaliyetlerimize devam edeceğiz, gururluyuz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 20-01-2017 12:37

Aksa Akrilik, kurumsal yönetimin zirvesine çıktı

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) geleneksel Kurumsal Yönetim Ödülleri, 7’nci kez sahiplerini buldu. Dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, bu yılki ödüllere damgasını vurdu. Bağımsız kurumsal derecelendirme şirketi Saha’nın yaptığı çalışmada Aksa Akrilik, borsada yer alan 50 şirketi geride bırakarak, bir numara olmayı başardı. Aksa Akrilik, Saha tarafından 9,60 olarak belirlenen Kurumsal Yönetim Derecelendirme notuyla Kurumsal Yönetim Endeksi’nde en yüksek nota sahip 1’inci şirket oldu.

 

Sermaye Piyasası Kurulu’nun “Kurumsal Yönetim İlkeleri” baz alınarak yapılan çalışma, Aksa Akrilik’in “adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk” alanlarına verdiği önemi ve bu alanlarda hayata geçirdiği uygulamaların başarısını ortaya koydu. 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Aksa Akrilik, notunu, “kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önem, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmekteki isteklilik ve bu doğrultuda gerçekleştirmiş olduğu iyileştirmeler göz önüne alınarak” yükseltti.

 

19 Ocak’ta İstanbul’da yapılan törende 1’incilik ödülünü alan Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı ve Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cemal Dördüncü, kurumsal ilkelerden taviz vermeden, adil ve şeffaf yönetim anlayışıyla faaliyetlerine devam ettiklerini, bunu büyük ödülle taçlandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Yüksek kurumsal yönetim kalitesinin rekabet gücünü artırdığını ifade eden Dördüncü, şunları söyledi:

“Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve pay sahiplerimiz için değer yaratmayı amaçlıyoruz. Rekabetin ve değişimin hızlandığı günümüzde, finansal performans kadar kurumsal yönetim uygulamalarının kalitesi de önem kazanıyor. Aksa Akrilik’in bu ödüle layık görülmesi hepimiz için gurur verici. Bizlere bu gururu yaşatan tüm Aksa Akrilik çalışanlarına teşekkür ediyorum. Şirketlerimizin yönetiminde bildiğimiz yoldan şaşmadan, evrensel ilkelerden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz. Bu kararlılığının bizleri çok daha büyük başarılara taşıyacağına eminim.”
Kaynak: sarıyıldız

Editör: süleyman

Bu haber 1055 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • TERMAL
  TERMAL
 • YALOVA KIŞ RESİMLERİ
  YALOVA KIŞ RESİMLERİ
 • YÜRÜYEN KÖŞK RESİMLERİ
  YÜRÜYEN KÖŞK RESİMLERİ
 • YALOVA RESİMLERİ
  YALOVA RESİMLERİ
 1. TERMAL
 2. YALOVA KIŞ RESİMLERİ
 3. YÜRÜYEN KÖŞK RESİMLERİ
 4. YALOVA RESİMLERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Öteki Gündem - Gıda Mi Zehir Mi
  Öteki Gündem - Gıda Mi Zehir Mi
 • Öteki Gündem - Soframızdaki Deccali Güçler
  Öteki Gündem - Soframızdaki Deccali Güçler
 • muhsin başkan
  muhsin başkan
 1. Öteki Gündem - Gıda Mi Zehir Mi
 2. Öteki Gündem - Soframızdaki Deccali Güçler
 3. muhsin başkan
VİDEO GALERİ
YUKARI